Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
 
 

 

 

no tákže její největší trenér jsem já 

naučila jsem jí to co teď umí a odnaučila jsem jí její zlozvyky jako např. chňapání, kopání když chci zadní nohu, kopání a ohánění když sahám pro podbřišák, ustupování když dávám sedlo, cukání když uzdím atd atd...byla to kobylka zkažená a nevěděla co je to pobídka(!!!) a když viděla koně ják běhá v kruhivce, to čuměla netušila co to jako je...měla upe nejvíc strach z lonžovacího biče takže mi dělá velkej problém ji naučit na lonži...pak nevěděla co je to jízdárna a jako proč se tam jezdí po obvodu a reaguje se na pobídky...jo to jsme s  malinkou pomocí ostatních dokázaly a nastoupily překážky, kterých se bála! nedokázala jsem jí na to navést to prostě neuměl nikdo a když nechtěla ták ste do ní mohli kopat a nic...to jsme překonaly tak že jsme prvně skákaly přes potok a zlepšovaly si styl...pák jsem jí hodně brala skákat na ruce a začlo jí to bavit jak něco...ona se vždycky tak po pěti skokách rozjede a jede a skočí i devadesát-to jen na ruce! no pak jsme začly rajtit bez sedla páč to naše se jaksi rozbilo...začli jsme i skákat, ale to musela být odpočatá...normálně na to najížděla a to byli jumpy!ale jí to ještě moc nešlo a nebyli to moc seriózní skoky...pák nám ale ukradli uzdečku, a to když ukradli z naší stáje postroje...nezbývalo než jezdit na ohlávce a tak se stalo...na tomto skoro přirozeeném ježdění vysíme dodnes a musím řici že takhle jsem si na ní nejvíc jistá a ona chodí bez chyby!nejvíc jsme skočily 70...Cilka na to má a vím že jednou budem závodit!jen nemá moc kondičku a tak když jí opracuji ták už skoro nemůže a tak musíme vždy začít skákat o trochu dřív...no ale ty pokroky co udělala za tu dobu co jí jezdím, ty jsou fakt velký!!! ne cilince jezdím já sama a nikdo jinej...proto mám jistotu že tuhle kobylu jsem obsedla já!!!! ona dřív byla uvázaná a tahala s dobytkem...Cilinka je opravdu klášná kobylka a mě padla do oka hned!!

                                                             

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

-------

..... máme konečně trenérku!

Léňa od nás z Cejle se nás dobrovolně() ujala a trénuje nás na jízdárně...má to na nás dobrej vliv a nechápu jak jsem mohla vydržet celou dobu bez trenéra(sice mě párkrát trénoval Milan ale to bylo fakt párkrát jako) a teď i celej parkrur cváláme!!(dřív nehrozilo jako jen z klusu a z místa) Léňa si na Cilinku občas sedne na přiježďování aby byla ještě lepší a pak to jsou větry Lenča je jako správná trenérka i taková jako poradkyně a ták a i Cilinka si jí zamilovala  ...Léňo díky moc moc mocjsme ti vděčný zlato!

 -C-I-L-I-N-K-A-

**********************

 

v 8letech s ní budu ba Veřejňákách trhat rekordy a to vím !!! Cilinka dokázala zavřít oči, udělat tlustou čáru za její minulostí a to je moc dobře!! je to tak statečná kobylka...na ní nikdy nikdy nikdy nikdy nedám dopustit!! teď už né.(nedala bych ani na začátku)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anett

(šárka admin, 30. 8. 2008 11:16)

to se máš na co těšít...:o)) jj Cilinka skáče od 80cm všécko z klusíku :D ale čistě jako!! :-)) a 120 dala skoro z klusu...jako na 60 a 70 ještě cváláme(někdy :-D) ale od 80 z klusíku...kdybych jela na metr ze cvalu tak newim newim, ona si před tím prostě nakluše, zastaví a ....skok ja sviňa ne :D

chí...

(Anett-Léňa..., 29. 8. 2008 19:46)

Ták to se těším už tedka, Cilík skáče Z-Zl z klusu?

Suchááárek můj

(Lenča, 29. 8. 2008 12:10)

Ahoj Suchy , určitě příští rok budete slyvný budeš mít toho nejlepšího poníka. Cilinka je vážně sqělá. Neviděla sem poníka kerej skáče Z-ZL s klusu až na moji prdelku JAsmínku :D :D ...., Jako máte se na co těšit až uvidíte moje šampionky na závodech při dekorování :)

pátku!....

(šárka, 25. 5. 2008 9:27)

nevíš...nečuchal si k ní...tak přijď si čuchnout a pak se teprv budem hádat jasný?! :)

fůůůůj

(já(pátek), 19. 5. 2008 19:16)

Cííííííííííííííllllllllllllllllllllllllllkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ssssssssssssssssssssssssmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreéeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddíííííííííííííííííííííííííí